MENU ikona

50-lecie KGHM

Lubin, Polska

Czym udało się zachwycić odwiedzających? Pierwszym punktem multimedialnej wycieczki była plazma 103” firmy Panasonic o wymiarach matrycy 2269x1276 mm, pracująca w rozdzielczości full-HD. W tym miejscu widzowie mogli cieszyć się obrazem 3D (stereoskopowym), szczególnie podczas projekcji filmu o grupie KGHM. Gdy tylko matryca największej rentalowej plazmy na świecie ściemniała, tuż za plecami widzów, z jasnością 700cd/m2, rozpoczynała się emisja filmu, który dotyczył jednego z czterech żywiołów naszego świata – ziemi. Rozwiązaniem dostarczonym przez SQM w tym przypadku była bezszwowa ściana video LCD, składająca się z 9 monitorów NEC w układzie 3x3. Ściana odznaczała się ultra-cienką ramką, która - po złączeniu dwóch modułów - dała łączną nieaktywną przestrzeń wynoszącą 7,3 mm. Efektem tego jest jednolity obraz o wielkości 138”!  Na samym środku multimedialnego namiotu zamontowane zostały dwa, obrócone do siebie plecami ekrany LED. Ich wyjątkowość polegała przede wszystkim na najwyższej możliwej dokładności wyświetlania obrazu, dzięki zastosowaniu urządzenia w wariancie P4 SMD. Przy wielkości ekranów ok. 20 m2 i formacie panoramicznym gwarantowało nam to rozdzielczość przewyższającą HD! Na ekranie prezentowany był film o górnictwie, kręcony przez ekipę filmową grupy SQM.

Kolejnymi przystankami były dwie bezszwowe ściany videowall 3x3, które prezentowały siłę kolejnych żywiołów. Ogień rozgrzał publiczność, a wylewająca się z hutniczej kadzi lawa spływała aż pod nogi zwiedzających. Takie wrażenie zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu podłogi interaktywnej o wymiarach 4x3 m, wyświetlanej z projektora NEC 5000 ANSI lumen. Gdy tylko weszło się na gorącą z pozoru lawę, pod nogami pojawiały się wybuchy. Ostatnim punktem wirtualnej podróży po świecie górnictwa i hutnictwa była ponownie plazma 103”, tym razem prezentująca w 3D efektowne zjawisko przepalania, nakręcone w Hucie Głogów. 

Zorganizowane show było niesamowicie nagłośnione dzięki potężnej mocy urządzeniom firmy NOVA, które ulokowane były niemal w każdym punkcie multimedialnej wycieczki. Nie bez znaczenia pozostaje również gra światłem, która została zrealizowana dzięki zastosowaniu technologii Led Bar oraz ruchomym głowom MAC.

co wykorzystaliśmy

Filmowe case study 50-lecia KGHM

ZOBACZ EFEKTY

ZACZNIJMY WSPÓŁPRACĘ!

Jeżeli masz ochotę podjąć z nami współpracę, skontaktuj się z nami za pomocą maila!

POBIERZ KATALOG